Nezvaní hosté + poděkování

24.08.2018

Nejen "odchyty" opilců a jejich převozy na protialkoholní záchytnou stanici zaměstnávají strážníky. Velmi často jsou také přivoláváni k ochytu zvířat a to nejen koček nebo psů. V úterý 21. srpna po obědě pomohli strážníci ženě, která na zahradě našla hada. Jak se následně ukázalo, jednalo se o zmiji, kterou zasahajující strážník přemístil na vhodné místo mimo zastavěnou oblast. V tomto měsíci se již jednalo o druhého plaza. Korálovka byla počátkem měsíce umístěna do Minizoo.

To že netopýři dokáží řádně okupovat lidské příbytky prokázalo oznámení, které přijal operační MP v pátek 24.8. hodinu po půlnoci. Oznamovatelka uvedla, že má v dětském pokoji asi 10 netopýrů a bojí se jich. Hlídka na místě následně zjistila, že počet byl výrazně podhonocen, jelikož se netopýři velmi šikovně v pokoji ukrývali. Nakonec jich strážníci odchytli a vrátili zpět do přírody rovných 56. Situaci demonstruje krátké video pořízené zasahujícím strížníkem. 

Krásnou dohru měl netopýří případ, když se v sobotu na služebnu MP dostavila vděčná oznamovatelka, která zasahující hlídce donesla krásný dort. Událost tak měla sladkou tečku :-).