dítě

Není nález jako nález!

V sobotu, jen pár minut před osmou hodinu ranní vyjeli strážníci do centra lázeňského území k morovému sloupu, kde si všímavý oznamovatel povšiml malého chlapce v pyžamu. Naštěstí se celá událost vyřešila, než dorazila hlídka na místo a to tím, že si ztráty svého potomka všimla matka a vydala se ho hledat. Po rozhovoru se strážníky odešli spokojeně do obydlí.

Podobný scénář se odehrál pro změnu po sedmé hodině večer, to oznamovatelka našla u terminálu MHD malou, zhruba čtyř letou holčičku. V tomto případě se už po příjezdu strážníků na místě nacházela její teta. Ta jako důvod ztráty své neteře uvedla špatnou domluvu s ostatními členy rodiny a ta vedla k tomu, že ji nechali pár minut bez dozoru. Strážníci pro jistotu telefonicky kontaktovali matku dítěte. Ta na místo dorazila během několika minut a s poněkud rozzlobeným výrazem ve tváři, který strážníci rozhodně nepřehlédli, dodala, že si to vyřídí se svým mužským a s příbuznými. Co tím měla na mysli, hlídka raději nezjišťovala. I ona si děvčátko převzala do své péče.

Třetí nález však spadá do úplně jiné kategorie. Bylo pár minut po deváté hodině večer, když hlídka plnila své úkoly v Rybářích a při této činnosti si povšimla muže. Ten odpovídal popisu hledané osoby Policií ČR. Po zjištění potřebných údajů si strážníci ověřili, že zájem policistů stále trval a tak byla nalezená osoba předána do jejich rukou. Zkrátka není nález jako nález!