Nedal si říci, zaplatil 2 tisíce

19.07.2019

Čtvrteční noční službu začali strážníci výjezdem k nepojízdnému vozidlu. Majitel se obrátil na operační středisko se žádostí o nastartování vozu, který stávkoval. Službu poskytuje městská policie již dlouhou dobu a i v tomto případě bylo nastartování pomocí agregátu otázkou krátké chvíle.

Další oznámení také bylo o pomoci, i když trochu jiného druhu. Ve 23:00 hodin se po Prašné ulici pohyboval muž přímo uprostřed komunikace. Strážníci následně zjistili, že sedmačtyřicetiletý muž z Teplé má velké orientační problémy, neboť mu v krvi „řádí“ 4 promile alkoholu. Strážníci muže převezli na záchytku do Sokolova a po desinfekci vozidla se opět vrátili ke své standardní službě.

Ve stejný čas druhá hlídka řešila rušení nočního klidu ve Staré Roli. První výjezd se obešel bez sankce, postačila domluva a okamžité vypnutí hudby. Druhý výjezd, který následoval ve 2 hodiny ráno, už nebyl doprovázen takovou shovívavostí a přestupce si vysloužil pokutu v příkaze ve výši 2 000 Kč. Inu nedal si říci. V mezidobí ještě strážníci stihli vyřešit oznámení taxikáře, kterému klient nezaplatil útratu a poptanou službu.