Nedají si řici a nedají

20.03.2019

Trochu smutní hrdinové dvou příběhů, které mají parametry seriálu. I tak by se daly charakterizovat opakované zákrrky strážníků MP. V týdnau celkem 4xkrát zamířili na protialkoholní záchytnou stanici do Sokolova, jeden případ byl však obzvlášť zajímavý.

V pátek 15. března před 23:00 hodinou zastavila v Rybářích hlídka služby PCO kličkujícího řidiče. Ten při následné kontrole opakovaně nadýchal přes 2 promile a tak byl předán hlídce Policie ČR. Pořekadlo o džbánu a utrženém uchu se naplnilo o pár hodin později ve Staré Roli, když si ve 3:30 hodin stejná hlídka všimla vozidla, které zastavovala díky stylu jízdy řidiče. To že za volantem spatřila navíc stejného pětatřicetiletého řidiče vedlo k rychlému opatření. Orientační dechová zkouška prokázala hodnotu 1,7 promile a situace se opakovala. Po provedení všech úkonů ze strany Policie ČR byla MP požádána, aby muže přepravila do protialkoholní záchytné stanice, aby se situace neopakovala i po třetí.

Informovali jsme vás o případu agrsivní ženy, která se do dostala do střetu s přítelem na ubytovně Drahomíra. Zakročující strážníci tehdy sjednali pořádek a ženu předali Policii ČR kvůli způsobené škodě na vstupních dveří. Městu vznikla škoda převyšující částku 5 000 Kč. Pokračování má i tento příběh. V neděli byla hlídka pořádkové služby vyslána na prověření oznámení do Drahovic, kde na Vítězné ulici mělo docházet k rušení nočního klidu a schylovat se ke rvačce. Strážníci na místě nalezli jedenadvacetiletého muže, který si stěžoval na bolesti hlavy a uvedl, že byl napaden trojicí osob, mezi nimiž byla i výše zmíněná agresorka. Ta si tentokrát přizvala pomocníky. Případ pro podezření z trestného činu byl předán Policii ČR, zraněný muž pak zdravotníkům.