Návykové látky za volantem, zas a znovu

20.08.2019

Tentokrát usedli za volant dva řidiči posilněni alkoholem, narazili však na všímavé strážníky, kteří si v půlnoci z pátku na sobotu všimli na Růžovém Vrchu vozidla s vadným světlometem. Při snaze řidiče na závadu upozornit, tento začal ujíždět a po zastavení vozidla se snažil přesednout na místo spolujezdce. Měl však smůlu, neboť jej strážníci měli stále v dohledu. Jedenačtyřicetiletý muž měl pro své jednání důvod, vozidlo totiž mělo skoro rok propadlou technickou kontrolu a dotyčnému byl řidičák odebrán. Aby toho nebylo málo, muž odmítl i orientační vyšetření na přítomnost návykových látek a tak po sečtení všech „hříchů“ byl předán Policii ČR, které bude mít co vysvětlovat.

Sotva hlídka služby PCO předala jednoho hříšníka, už měla druhého. Neuplynula ani hodina a v centru obchodně správního území strážníci zaregistrovali vjezd vozidla do jednosměrné ulice, ovšem v tom nesprávném směru. Dvacetiletý řidič při kontrole nadýchal 1,54 promile a rovněž on musel své počínání vysvětlovat přivolané hlídce PČR.

Voják se stará, voják má. Tohle heslo zná každý, zvláště pak ti, co si jej během vojenské služby vyzkoušeli na vlastní kůži. Obdobně se zachovali strážníci v pondělí odpoledne, když jim občané oznámili otevřenou elektrickou rozvodnou skříň na ul. D. Bechera. Místo zdlouhavého předávání závady zjistili, že u dvířek je zdeformovaný úchyt na zavírání. Vypůjčenými kombinačkami jej narovnali a skříň zajistili. Jak prosté :-).