1

Na cestě za maminkou

V pondělí po sedmé hodině ráno byla motorizovaná hlídka městské policie vyslána do Staré Role, kde našla oznamovatelka na ulici bloudící dívenku, která vyrazila za maminkou do práce. Strážníci si holčičku převzali a začala „hra“ formou otázek ze strany strážníků a odpovědí ze strany děvčete. Zjištěné informace předali strážníci na operační středisko, které kontaktovalo pracovnici OSPODU. Hlídka se s holčičkou vydala k místu bydliště, kde po jejím odchodu zůstaly otevřené vchodové dveře. Za dohledu strážníků pak dítko dveře zabouchlo a vydalo se za doprovodu uniforem do služebního auta. Malou šestiletou dívku si v budově magistrátu města převzala do péče pracovnice OSPODU, kde vyčkala do příchodu maminky. Ta odjela „pouze“ na chvilku do práce, aby vypomohla s vybalováním zboží. Celou záležitost si dořešila pracovnice magistrátu.

V případě, že nastane podobná situace, nebo se dítko ztratí, je důležité, aby znalo své jméno i jména rodičů,  adresu bydliště a kde rodiče pracují.

Strážníci z oddělení prevence se tomuto tématu věnují při svých přednáškách. Děti učí, jak se v takových situacích zachovat a na koho se obrátit.