hole

Muž v pátrání, spící osoba a záchrana hole

V sobotu po osmé hodině ráno zaujal strážníky muž, který v městské části Rybáře popíjel alkoholický nápoj. Nejenže jeho játra z nezdravého životního stylu „skákala radostí“, ale navíc popíjel v místech, kde to obecně závazná vyhláška města zakazuje. Suchej únor je tak v tomto případě mimo hru. Po předložení totožnosti a následné lustraci jména strážníci zjistili, že je pětačtyřicetiletý muž v hledáčku Policie ČR. Přivolaní policisté si ho po příjezdu na místo převzali k dalším úkonům.    

V odpoledních hodinách vyjeli strážníci na oznámení do lázeňského území. V jedné z budov měl ve druhém patře spát bezdomovec. Vzhledem k ročnímu období, které přináší chladné dny i noci a lidé bez domova vyhledávají místa k odpočinku, vyjíždějí strážníci do nezabezpečených prostorů poměrně často. Když však strážníci muže probudili, zjistili, že nejedná o bezdomovce, ale o obyvatele domu, který měl pravděpodobně velmi náročný program, neboť opilý usnul kousek od dveří bytu. Další pokus, podpořený přítomností strážníků, už byl naštěstí úspěšný, muž si dveře do bytu otevřel a šel se z kocoviny vyspat domů. Ani tady Suchému únoru nebylo přáno.

Po čtvrté hodině odpoledne dorazilo na operační středisko městské policie oznámení. Všímavý oznamovatel zahlédl, jak zdravotně indisponovanému muži spadla poblíž Vřídla do vody hůl a tak se s důvěrou obrátil na městské strážníky. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala pracovníka správy kolonád, který se po odemčení mříží dostal přímo k holi. Ta pak byla předána majiteli.