1

Muž s psychickou poruchou a pod vlivem drog opět zaměstnal strážníky, záchranáře i policisty

Říká se, že dobří holubi se vracejí. Nastanou ale situace, kdy by se někteří zkrátka vracet neměli. V tomto případě se však nejedná o létajícího opeřence, ale o muže bez domova, který svým chováním opakovaně zaměstnává hlídky strážníků, posádky záchranné služby, lékaře i policisty. O výjezdu k němu jsme psali 9.ledna 2023.

Ve středu vyjeli strážníci po druhé hodině dopoledne do městské části Rybáře. Tam se u autobusové zastávky měla nacházet osoba, která pořvávala na kolemjdoucí lidi. Strážníci muže našli na pěší stezce vedoucí podél Rolavy, ale i přes to, že vykazoval známky požití návykové látky, nedopouštěl se žádného protiprávního jednání. Hlídka tak z místa odjela. Pomyslné kolečko začalo o hodinu později, to strážníci za tímto mužem vyjeli znovu. Daleko nedošel a před obchodním domem Tesco skákal po střeše zaparkovaného vozidla. Strážníci muže ihned vyzvali, aby z auta slezl. To udělal a dobrovolně se opřel o služební vozidlo do pozice „zatýkaného.“ Strážníci při kontrole auta nezjistili žádné poškození a na jiná auta podle oznamovatele neskákal. Jelikož byl muž ve špatném psychickém stavu a stále vykazoval známky užití návykové látky, provedli strážníci orientační zkoušku na přítomnost OPL s pozitivním výsledkem. Na místo byla přivolána posádka záchranné služby, která rozhodla o převozu do nemocnice a z důvodu bezpečnosti požádala strážníky o asistenci při převozu. Hlídka zůstala v budově i během vyšetření jednatřicetiletého muže. Následně doktorka rozhodla o jeho převozu do psychiatrické léčebny, odkud byl nedávno propuštěn. Převoz provedli přivolaní policisté.

 

Kam s ním, když nestojí o žádnou pomoc, nerespektuje zásady slušného chování a navíc opakovaně zaměstnává strážníky, policisty, záchranáře i doktory? Zatímco v loňském roce zaměstnal hlídky strážníků ve více jak patnácti případech, letos má už záznamů pět.