MP K. Vary opět na BVV

05.06.2017

Městská policie Karlovy spolu s dalšími 15 městskými policiemi statutárních měst prezentovala svoji činnost na třech výstavách IDET, ISET a PIROS, které se uskutečnily ve dnech 31.5. - 3.6.2017 na brněnském výstavišti. Karlovarští strážníci se vrátili do Brna po 7 letech. V roce 2010 zde jednotka JKS prezentovala ve vodním polygonu České protipovodňové asociace evakuaci osob uvězněných ve vozidle v době povodní pomocí lezecké techniky. Tentokrát však bylo cílem kompletní představení práce strážníků a využívané techniky. U příležitosti 25. výročí založení městských policií se tak veřejnost mohla v části pavilonu F skutečně pokochat pestrostí prezentací a vysokou odborností zástupců MP.

Jak uvedl velitel MP Marcel Vlasák, čtveřice strážníků Jindřich Lát, Kamila Hofmanová, Jakub Purkyt a Anna Princová, odvedli skvělou práci a zaslouží si poděkování. Velitel a jeho zástupce se zúčastnili II. Mezinárodní konference strážníků V4, která probíhala souběžně ve vedlejším pavilonu a během dvoudenní návštěvy veletrhů tak měli možnost sledovat práci svých "ambasadorů" v akci.

Karlovarská výprava prezentovala například kamerový on-line systém ve vozidlech, činnost oddělení prevence, osobní transportér Segway či nosný systém pro strážníka pěších hlídek. Zároveň dovezla soustu zajímavých nápadů a podnětů, které určitě nezapadnou a v budoucnu tak možná bude MP moci informovat občany o zavedení zajímavých novinek v rámci zvyšování standardu bezpečnosti v Karlových Varech.

Zpráva k účasti MP u BVV zde