Městská policie má stále napilno

15.03.2021

Strážníci karlovarské městské policie od března loňského roku s dvouměsíční pauzou pomáhají zdravotníkům na odběrném místě. Od 1. března se zapojili do činnosti očkovacího centra v KV Aréně a od minulého týdne je prostřednictvím asistentů prevence kriminality zajištěn i provoz místa pro izolaci bezdomovců. Požadavky na kontrolní činnost krizových a mimořádných opatření také nepolevují a strážníci se s nimi zatím dokázali vypořádat se ctí. Vysvětlují, napomínají, upozorňují, ale také ukládají sankce, protože bezohlednost některých jedinců si prostě o pokutu říká. Od začátku letošního roku strážníci provedli 1 946 kontrol, upozornili 823 osob, uložili 82 domluv a 182 pokut v úhrnné výši 119 400 Kč a 5 přestupků předali správnímu orgánu.

Nepolevují však ani v další činnosti. Téměř denně reagují na poptávku z domácností seniorů při potřebě manipulace s těžce pohyblivou osobou a řeší vše, co služba přináší. Dnes krátce po třetí hodině ranní v městské části Čankov při kontrole zjistili (ne)řidiče, který „jen“ odvážel kamarády domů. Sedmatřicetiletý muž z Hradce Králové ovšem nevlastní řidičské oprávnění, takže své počínání bude muset vysvětlovat před správním orgánem.

Výsledky všech provedených antigenních testů zaměstnanců MP, které musí zaměstnavatel nyní zajistit, byly negativní, což je v kontextu s výše uvedenými úkoly pozitivní zjištění :-).