foto

Mám nový účes

Mám nový účes

Městská policie Karlovy Vary navázala na loni úspěšný projekt "Na kole jen s přilbou" a rozhodla se jej v letošním roce zopakovat a navíc i rozšířit.  Na nejfrekventovanější cyklostezce v Karlových Varech směrem na Svatošské skály se tak mohli řidiči i cyklisté setkat se strážníky opakovaně. První preventivní akce z konce srpna měla pokračování i v září.

Výsledek byl velmi obdobný jako v srpnu. Z více jak 100 kontrolovaných cyklistů měla většina přilbu, u dětí to pak platilo ve 100%. A jaké byly nejčastější důvody její absence? Je strašné horko, na cyklostezce je bezpečně a právě jsem si nechala udělat nový účes :-).

Strážníci v kontrolovaném místě nezjistili ani žádné problémy s rychlostí vozidel, dostali však od cyklistů tip na časy, kdy řidiči tolik uvědomělí nejsou. Sami cyklisté se pak velmi často dotazovali, zda preventivní akce zahrnuje i dechovou zkoušku. Nezahrnovala a dlužno dodat, že s alkoholem skutečně viditelný problém nebyl.

Partner akce, obecně prospěšná společnost Bezpečně na silnicích, dodala cyklomapky a reflexní pásky, které strážníci při akci rozdávali.