Kradli ve sběrném dvoře

27.04.2021

Včerejší ranní telefonát z městské části Dvory nasměřoval hlídku služby PCO krátce po začátku směny ke zdejšímu sběrnému dvoru. Oznámení o dvojici mužů, kteří se na první pohled chovají divně, neboť vynášejí věci ze sběrného dvora do auta a ne naopak a navíc tak činí z době uzavření objektu, bylo strážníky záhy potvrzeno.

Jedenadvacetiletý muž z Karlových Varů a jeho devětatřicetiletý parťák z Chodova po prokázání totožnosti zkusili pohádku o domluvě se zaměstnanci sběrného dvora a náhodné díře v plotě, kterou tu objevili. Strážníci na místo zavolali odpovědnou osobu, jež uvedla dle předpokladu věc na pravou míru. Při prověřování rejstříku přestupků a rejstříku trestů projevila o povedenou dvojici zájem Policie ČR, které byl také o pár minut později páreček předán.

Doporučení: nejedno město se snaží motivvat občany, aby odpady místo odkládání ve městě vozili do sběrných dvorů a tito dobráci jej pak kradou. Možná by lépe společnosti posloužili, kdyby příště důkladně prošmejdili město a ještě by ušetřili veřejné peníze.