Komplexní školení strážníků i administrativy

13.01.2020

Heslo „Nikdy nevíš, kdo Tě může zachránit, proto informuj své okolí“ již druhým rokem vštěpuje karlovarským strážníkům velitel pořádkové služby a vyškolený lektor na AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor) v jedné osobě, Jindřich Lát. Šestihodinové školení zaměřené na KPR a AED od nového roku pod jeho vedením neabsolvují pouze strážníci, ale nově také i všichni administrativní pracovníci. Praktické školení je vhodnou formou proloženo důležitými informacemi z oblasti první pomoci. V daném rozsahu probíhá jednou ročně, ale i v průběhu roku dochází k průběžnému „oživování“ informací a praktickému procvičování, což je možné díky Zdravotnické záchranné službě Karlovarského kraje, která školiteli ochotně zapůjčuje tréninkový materiál.

Účastníci školení jsou v jeho průběhu nabádáni, aby se o nově získané  informace podělili se svým nejbližším okolí, neboť čím více lidí zná první pomoc, tím je větší šance na přežití.  

Karlovarští strážníci jako „First respondeři“ mají od listopadu 2017 k dispozici dva defibrilátory a další pomůcky k záchraně lidských životů v rámci projektu časné defibrilace. V praxi již mnohokrát poskytovali úspěšně první pomoc, případně asistovali zdravotníkům.