Kdy se ucho utrhne?

25.06.2018

Devětatřicetiletý muž s úřední adresou na zdejším magistrátu nejspíš zkouší trpělivost policistů, neboť opakovaně porušuje zákon. 

Kontrola městské části Rybáře zavedla během sobotního poledne hlídku PCO do ulice Třeboňská, kde si strážníci všimli vozidla bez registračních značek a z osobní znalosti věděli, že tímto vozem jezdí osoba, která má vysloven zákaz řízení. Navíc za volantem recidivistu spatřili. Po opakovaném pokusu se podařilo strážníkům vozidlo zákonným způsobem zastavit. Kontrola prokázala, že řidič je v zákazu a navíc pod vlivem drog. Strážníci případ předali policistům a jelikož muž měl ve vozidle psa, zajistili jeho ustájení do městského útulku. Během úkonů se agresivita muže stupňovala, až vygradovala v napadení úřední osoby, čímž sbírku svého protiprávního jednání zkompletoval.

V letošním roce se jednalo o třetí trestný čin, u něhož zasahovali strážníci. V lednu pod vlivem drog muž demoloval zaparkovaná vozidla ve Staré Roli a při zákroku hlídky městské policie napadl jednoho ze strážníků. Před třemi dny byl strážníky přistižen pří řízení vozidla v Rybářích, přestože má vysloven zákaz řízení. Nyní se situace opakovala, jen s přídavkem  drog a dalšího útoku na úřední osobu.