Kamerový systém zabodoval

městská policie
13.01.2020

O problémech s odpadem se zmiňujeme pravidelně. Mnozí občané se bohužel ke svému okolí chovají bezohledně a odpadem hyzdí nejen město, ale navíc ještě zvyšují náklady na jeho likvidaci, které ve výsledku zaplatí všichni. Samostatnou kapitolou jsou pak někteří podnikatelé, kteří porušují zákony a snižují si vlastní náklady na úkor města. Článek pro podnikatele k nakládání s odpadem zde

Dnes (13. 1. 2020) krátce po půlnoci si strážníci na operačním středisku prostřednictvím Městského kamerového dohlížecího systému posvítili na vietnamského provozovatele nočního podniku v Jaltské ulici. Majitel se svým zaměstnancem nejprve naložili několik igelitových pytlů do vozidla, aby je následně vyložili před ubytovnou v Charkovské ulici. Jejich počínání však městská policie již kamerami monitorovala a vyslaná hlídka práci dokončila. Chválihodné je, že od naložení odpadu do vozidla a jeho vyložení v Tuhnicích ulynuly skoro dvě hodiny. Operační situaci dobře vyhodnotil. Strážníci zpracovali úřední záznam a věc postoupili k projednání na magistrát města. Podnikateli nyní hrozí pokuta ve výši několika stovek tisíc korun.

Nebýt všímavosti strážníka na operačním středisku, podnikatel by unikl svému trestu a občané Tuhnic by ráno komentovali chování lidí z ubytovny, kteří v tom tentokrát byli nevinně.