foto

To je pech

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. To ovšem neplatí pro cizince z Teplicka, který měl tu smůlu, že si služební vozidlo městské policie spletl s taxislužbou, netušíc následků tohoto omylu.

Hodinu po půlnoci ze soboty na neděli chtěl dotyčný na ulici D. Bechera použít služební vozidlo MP k přepravě na hotel, neboť si jej spletl s taxislužbou. V tom mu zabránila dvojice strážníků s následným poučením o zásadách slušného chování, neboť z tohoto podnětu byla hlídka na místo přivolána oznamovatelem. Muž i přes svoji podnapilost domluvě strážníků porozuměl a vydal se na hotel.

Jaké bylo překvapení hlídky, když o hodinu později na ulici ulicí I. P. Pavlova narazila na vozidlo jedoucí v protisměru, které řídil jí už dobře známý cizinec. Rekordně krátké vystřízlivění se pochopitelně nekonalo a hlídka tak na místo přivolala Policii ČR. Pětačtyřicetiletý cizinec původně projednávaný za  přestupek, si nakonec doslova dojel i pro podezření z trestného činu. Během krátké doby strážníci předali policistům dvě podezření na trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, shodou okolností oba případy se odehrály ve stejné ulici.