Informace z MP

29.05.2017

Sotva začala sezóna, karlovarská městská policie má již za sebou třetí opatření. Po zajištění průvodu šlechticů přišlo na řadu rozsáhlejší nasazení sil a prostředků v rámci zahájení lázeňské sezóny. Následně se městská policie zapojila do rozsáhlého opatření k zajištění karlovarského 1/2 maratonu.

Strážníci při něm rovněž vyzkoušeli novinku v podobě on-line přenosu ze služebního vozidla, které otevíralo trať. Obrázek tak v reálném čase putoval přímo na štáb, který v době závodu sídlil v budově MP. Veškerá opatření si vzhledem k výrazným personálním podstavům vyžádala nemalé čerpání přesčasových hodin. Trend, který s největší pravděpodobností jen tak rychle neskončí.   

 

Kuriózní případ zaznamenal operační důstojník MP, když mu tuto sobotu před 20:00 hodinou zavolal muž, představil se a oznámil, že je v pátrání a nenastoupil do výkonu trestu. Požádal, aby hlídka MP přijela do Drahovic na určené místo, kde se v půl desáté strážníkům přihlásí. Ti nelenili, prověřili okolnosti a domluvili s Policií ČR. Zadržení muže nakonec proběhlo o hodinu dříve, neboť ten nechtěl zřejmě čekat a zavolal podruhé, že je již připraven. Na místě skutečně čekal a slovo tedy dodržel.

 

Všímavost občana a rychlý zákrok hlídky přispěly k zadržení zlodějů měděných plechů v lázeňském území. Oznámení přišlo na MP v 0:44 hodin dnes ráno. Strážníci jeli prověřit pohyb osob a kovové zvuky. Takticky nechali vozidlo odstavené ve vedlejší ulici a k místu se dostali pěšky. Během přesunu poslouchali odkud zvuky vychází a následně zadrželi dva muže z Bochova, kteří se pokusili krádeží vylepšit svůj rozpočet. Oba pobertové putovali do rukou Policie ČR.