web

Idylický Mezinárodní den žen

Na osmý březen každoročně připadá svátek, jehož historie sahá do dávné doby. V tento den mají napilno hlavně floristé v květinářství, kteří se sice od ranních hodin nezastaví, za to večer s blaženým výrazem ve tváři počítají velmi vydařenou tržbu. Řeč je o Mezinárodním dni žen a věnovaný je babičkám, maminkám, tetičkám a především manželkám, či partnerkám, které při pohledu na perfektně uvázaný, navíc s láskou darovaný pugét svěžích květin se vzkazem „Miluji tě!“, roztají jak ukecaný sněhulák v animované pohádce. Úplná idylka!

O tom, že to nebývá vždy idylické, se přesvědčili strážníci, když ve středu po půl sedmé večer vyjížděli na oznámení k OC Varyáda. Tam na autobusové zastávce ležel muž. Toho hlídka musela vzbudit, načež zjistila, že je úplně „na šrot“ a to doslova. Provedená orientační dechová zkouška naměřila hodnotu přes čtyři a půl promile alkoholu. Nezbývalo nic jiného, než na místo přivolat posádku záchranné služby, která rozhodla o převozu devětatřicetiletého muže do nemocnice. Co bylo příčinou jeho počinu, nebylo možné vzhledem k jeho stavu, zjistit.

Ve čtvrtek, po půl desáté večer pak vyjela hlídka na ulici Varšavská k nástupišti MHD, kde měl na zemi ležet muž. Na rozdíl od prvního případu, tenhle se dal se strážníky, byť byl pod vlivem alkoholu, do řeči. Popíjením tekutiny otupující smysly se snažil vyřešit neshody s partnerkou. Šestapadesátiletý muž si po krátkém rozhovoru s hlídkou odpočinul na lavičce a poté se vydal směrem k domovu. Zda za neshody mohl špatně zvolený výběr darovaných květin, v horším případě vůbec žádný výběr květin, strážníci raději nezjišťovali a odebrali se k vozidlu s domněnkou, že s návratem domů ho pravděpodobně čeká tichá domácnost.