Festivalu dominují „dopravní“ oznámení

22.08.2021

Letošní festival se nese ve výrazně klidnějším duchu, nežli předešlé ročníky. Strážníky v drtivé většině zaměstnávají oznámení na špatné parkování, plní však také plno jiných úkolů a během dne řešili i několik nálezů.

Městská policie během druhého festivalového dne řešila oznámení na problémy s parkováním, přičemž motivace oznamovatelů nebyla vždy stejná. Některým vozidla blokují výjezdy, jiným parkují na jejich vyhrazených místech a život mnohdy komplikují i samotnému festivalu. Jindy k oznámení postačí pouze to, že dotyčný sám dostal pokutu J. Strážníci, museli sáhnout i k odtahům, aby zprůjezdnili komunikaci v centru lázní, kterou neukáznění řidiči dokázali zablokovat. Titul sobec dne tak má své držitele.

Odhlédneme-li od dopravy, strážníci řešili stížnost na rušení nočního klidu z akce u jednoho z významných karlovarských hotelů, přičemž podnět přišel přímo od hosta tohoto hotelu. V obchodně správním území vykázali problematického zákazníka z nočního podniku, aby předešli případné eskalaci konfliktu, který tu řešili. V průběhu celého dne probíhaly rovněž kontroly exponovaných míst včetně stanového městečka.

Stranou však nezůstávají ani další úkoly, kterým se strážníci věnují, jako je součinnost v krajské nemocnici na odběrném místě a v KV Aréně v očkovacím centru. Pomoc strážníků uvítali také řidiči. Na průtahu Karlovými Vary pomohli s výměnou píchlé pneumatiky a v centru města pomocí agregátu domluvili při nastartování vozidlu, které do té doby trápilo svého majitele. V Drahovicích zase díky oznámení stihli včas uhasit doutnající odpadkový koš.

Druhý festivalový den byl bohatý také na nálezy. Nejprve strážníci ve schránce na nalezené věci našli prstýnek ze žlutého kovu, peněženku a několik dokladů. V dopoledních hodinách strážníci našli při kontrole na autobusovém nádraží peněženku s doklady a finanční hotovostí. Díky dokladům se podařilo velmi rychle kontaktovat majitelku a následně ji cenný nález předat. O pár hodin později se na služebnu MP dostavila návštěvnice festivalu ze Sokolova, která zde odevzdala nalezený mobil. Ten byl posléze předán majiteli.