Festival začíná

29.06.2018

Karlovy Vary dnes ožijí v rámci 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu, čemuž již pár dní nasvědčuje mumraj lidí a vozidel. Pro strážníky tak začíná týden plného nasazení a mnoha přesčasových hodin.

Ve spolupráci s Policií ČR proběhne opatření v rámci zahájení a ukončení festivalu, spolupráce bude pochopitelně probíhat i v jeho průběhu. Tradičně budou moci návštěvníci využít Mobilní informační kancelář, která bude střídavě k dispozici v obchodně-správním a lázeňském území. Zde se budou moci obracet, jak na policisty, tak i strážníky.

Městská policie posílí v exponovaných dnech výkon o hlídku, která bude fungovat netradičně od 16:00 do 4:00 hodin a bude se primárně zaměřovat na veřejný pořádek. V případě poznatků pak bude rovněž spolupracovat s dotčenými subjekty, např. Českou obchodní inspekcí či Finančním úřadem v Karlových Varech.

Městská policie rovněž upozorňuje řidiče, aby využívali parkoviště a nekomplikovali situaci na již tak dopravou výrazně zatížených komunikacích v centru města. Ideální je velká parkovací plocha na Západní ulici u vlakového nádraží. Pochozí vzdálenost od centra dění je 10-15 minut a řidičům nehrozí zbytečná sankce.  

Na stránkách MFFKV mají návštěvníci kompletní informační servis, včetně mapy parkovišť a jejich seznamu: