Festival ve druhé polovině

06.07.2017

Strážníci městské policie přijali největší počet stížností na dopravu a také se jí nakonec museli nejvíce věnovat i v probíhající druhé polovině festivalu. Strážníci již překročili hranici 500 řešených dopravních přestupků, přičemž realizovali 25 odtahu u vozidel, jež tvořily překážku v provozu, ve 47 případech zajistili vozidlo technickým prostředkem proti odjezdu a v drtivé většině případů pak rozdávali výzvy pro nepřítomné pachatele přestupků, aby vůbec dokázali reagovat na všechny podněty. Dozorčí služba poté odbavovala jeden přestupek za druhým, jelikož více jak 35% řidičů si neprodleně přišlo přestupek vyřešit.

Vedle dopravy se zabývali i řešením drobných šarvátek či výtržností, které však nijak zásadně nesouvisely s probíhajícím filmovým svátkem, stejně jako 7 realizovaných převozů na PAZS, z čehož 5 převzali na základě žádosti od Policie ČR.

Během festivalu se objevilo i několik kuriózních telefonátů, kdy například volala paní, jež projížděla v autobuse po kruhovém objezdu u Solivárny a všimla si v jeho středu hnízdící kachny. Zavolala proto na odbor životného prostředí, kde ji odkázali na MP. V tomto případě strážníci přírodu nijak neovlivňovali, neboť aktuálně žádné nebezpečí nehrozilo. Podobné to byl s oznámením pána, který večer viděl poblíž cyklostezky v lese divočáky a požadoval po strážnících řešení jejich přemnožení. Zajímavý byl také telefonát ze dne zahájení festivalu, kdy 14tiletý chlapec oznámil, že za utržené peníze za pomoc při stěhování vyrazil na festival a nyní se nemá jak dostat domů. Vzhledem k času, který překročil půlnoc a faktu, že matka, kterou se podařilo hlídce sehnat po telefonu si údajně  nemohla chlapce vyzvednout, byl tento předán pracovnici z OSPODu k dalším úkonům.  Připočteme-li k tomu běžné telefonáty na nefunkční veřejné osvětlení, poničené dopravní značení včetně toho, které je ve správě ŘSD či žádosti o odchyty psů a koček, dojdeme k závěru, že městská policie je "lékem" na každý problém. Důvěra občanů městskou policii těší, ale opravdu vše vyřešit nedokáže. Jen skoro vše :-).