Festival probíhá klidně

01.07.2019

Letošní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech proběhlo klidně a strážníci nemuseli řešit žádné zásadní problémy. Úvodní den byl pochopitelně náročný na personální zajištění, kdy již od ranních hodin probíhaly přípravy na slavnostní zahájení a strážníci měli plné ruce práce. Během víkendu strážníci tradičně zajišťovali veřejný pořádek při akcích filmových hvězd. 

Od soboty mohou návštěvníci festivalu tradičně potkávat v centru dění Mobilní komunikační a informační centrum, kde se mohou obracet na policisty a strážníky, kteří zde poskytují informace, přijímají oznámení a pomáhají lidem s orientací. Na mobilní centrum, jehož součástí je i policejní tlumočník, narazí na ulici T.G.Masaryka, poblíž sochy prezidenta, který ulici propůjčil své jméno, dále u hotelu Thermál, který je centrem festivalového dění a pochopitelně i na Divadelním náměstí v lázeňském území.

Velkým pozitivem je letos absence vyhrazeného parkování v Bezručově ulici, které každý rok generovalo velké množství problémů s neukázněnými řidiči, kteří přemisťovali přenosné dopravní značení, stáli na chodníku a mnohdy ohrožovali i průjezdnost autobusu městské hromadné dopravy, takže zde strážníci museli nařizovat odtahy. Městu došla trpělivost a parkování na popud městské policie již v Bezručově ulici nepovolilo. Strážníci tak nemuseli za první tři dny festivalu v této lokalitě řešit jediný přestupek.

Podle očekávání se nejvíce věnovali oznámením na nedovolené parkování v centru obchodně správního území a na ulici I. P Pavlova, kde řešili přes 100 dopravních přestupků. Lokalitu Čertova ostrova si v letošním roce převzala do „patronace“ Policie ČR.   

Vedle povinností spojených se zajištěním festivalu řeší strážníci i běžné úkoly. V sobotu dopoledne například v součinnosti s HZS a PČR řešili oznámení z pečovatelského domu na unikající kouř z jednoho bytu. Odpoledne v Sedleci pomohli dezorientované důchodkyni, která se ztratila. Strážníci vypátrali syna a ženu převezli domů do Doubí. V průběhu celého dne pak vykazovali „známé bezdomovce“, kteří mnohdy obtěžovali své okolí nevhodným chováním, což v jednom případě generovalo převoz na protialkoholní záchytnou stanici. K večeru strážníci stihli ještě s majitelem ovcí vyřešit jejich neplánovaný odchod po silnici pod Vítkovou horou.

Nedělní večer nezvládl devětadvacetiletý muž z Děčína, který kolem desáté hodiny večer narušoval kontrolní činnost pracovníků ČOI v podniku na Varšavské ulici. Vykázání strážníky si evidentně nevzal k srdci a ještě do půlnoci si jejich pozornost vysloužil podruhé. Tentokrát městskou policii kontaktovala obsluha jiného podniku na stejné ulici z důvodu agresivního hosta. Muž nadýchal přes tři promile alkoholu a vzhledem k jeho stavu a chování bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Jelikož se zákrok strážníků neobešel ze strany výtržníka bez vulgárních urážek na jejich adresu, bude mít případ dohru u správního orgánu a muž kromě úhrady nákladů za pobyt na PZS, bude muset sáhnout do peněženky ještě jednou. Drahý výlet.