Důslednost slavila úspěch

09.01.2018

Důslednost v práci je důležitá a o té policejní to platí dvojnásob. Důkazem jí dnešní případ, kdy strážníci městské policie prováděli kontrolní činnost v městské části Rybáře.
Zde si v 1:20 hodin všimli vozidla VW, ve kterém se nacházeli dvě spící osoby. Během kontroly oba muži uvedli, že čekali na kamarády a v autě usnuli. Strážníci však pojali podezření, že jsou muži pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Z tohoto důvodu je upozornili, aby vozidlo neřídili, což však oba shodně popírali.

Hlídka MP pokračovala v další kontrolní činnosti, pro jistotu však přes operační středisko nechala na místo nasměrovat kameru. Netrvalo dlouho a vozidlo se dalo do pohybu. Vzhledem k prvotním informacím z kamerového systému a předpokládanému směru jízdy nebyl pro hlídku problém vozidlo zastavit a provést kontrolu, tentokrát již velmi překvapeného čtyřiačtyřicetiletého řidiče z Velichova a jeho čtyřicetiletého spolujezdce z Ostrova. Problémy řidiče započali již při výzvě k předložení řidičského oprávnění, které neměl. Při provádění orientační dechové zkoušky, která byla negativní však uvedl, že se nepodrobí kontrole na omamné a psychotropní látky. Na místo tak strážníci přivolali policisty, kterým případ po nezbytné součinnosti předali.