Drogy za volantem jsou velmi nebezpečné

01.02.2019

Poslední lednový den prováděli strážníci městské policie kontrolu v Rybářích. Krátce po půl desáté večer hlídka služby PCO zastavila vozidlo, jehož řidič hůře artikuloval a byl značně nervózní. Orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, zato orientační test na omamné psychotropní látky vyšel přesně opačně. Jedenadvacetiletý muž z Karlových Varů poté přiznal, že užil pervitin. Mladík, který není strážníkům neznámý, byl předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Ohlédneme-li se za loňským rokem, pak zjistíme, že strážníci zadrželi 13 osob, které řídili pod vlivem alkoholu. Vedle 11 mužů se toto jednání týkalo také 2 žen. Karlovaráci byli zastoupeni v 5 případech. Nejmladší hříšník měl 23 let, nejstarší 61.

Případů, kdy strážníci přistihli za volantem osobu pod vlivem omamných a psychotropních látek, bylo "jen" 5. Karlovaráci se podíleli 3 případy a i zde evidujeme jedno zastoupení něžného pohlaví. Nejmladší hříšník měl 31 let, nejstarší 59. K tomu je však nutné ještě připočítat 6 případů maření výkonu úředního rozhodnutí, z nichž většina souvisí právě s řízením pod vlivem návykové látky a 2 případy útoku na úřední osobu, kdy známá karlovarská figura jezdila opakovaně pod vlivem drog  a agresivita se projevila i ve zmíněném napadení.