1

Děti zaměstnaly strážníky

V pátek po šesté hodině večer vyjela hlídka prověřit oznámení řidiče MHD, ten si na zastávce všiml dvou malých chlapců, kteří chtěli bez doprovodu dospělé osoby nastoupit do autobusu. Strážníci se s hochy ve věku tří až čtyř let dali do řeči, byli však zmatení a nevěděli, kde mají maminku, ani kde bydlí. Proto byla na místo přivolána pracovnice z odboru sociálně právní ochrany dětí, která díky své znalosti poznala nezletilá dítka a znala i místo jejich bydliště. Tam byla kontaktována matka, která hlídce sdělila, že usnula a děti se jí vytratily z bytu.

V sobotu po šesté hodině ráno dorazilo na stálou službu oznámení o mladíkovi, který měl zbitý ležet na zemi. Na místě strážníci našli skupinku mladých lidí, kteří shodně uvedli, že ke konfliktu nedošlo, pouze se jednomu z nich udělalo nevolno. Orientační dechová zkouška byla u sedmnáctiletého mladíka pozitivní. Strážníci se telefonicky spojili s matkou, která se dostavila na místo, obdržela informace o dalším postupu a chlapce si převzala. Po domluvě s pracovnicí OSPODU, hlídka celou záležitost předává na příslušný odbor magistrátu města.

Divné chování dívky sedící v budově se nezdálo ostraze na vlakovém nádraží v sobotu též po šesté hodině ráno. Strážníci pospávající slečnu probudili a vzhledem k tomu, že působila opile a měla roztrhané kalhoty, z nichž vyčnívala odřená kolena, provedla hlídka orientační dechovou zkoušku, která u sedmnáctileté dívky vyšla pozitivně. Navíc strážníkům řekla, že je na úplně jiném místě, než uvedla rodičům. Ti byli o celé situaci i dalším postupu informováni a následně si dívku převzali na služebně městské policie.