Prima CUP

Cyklistický seriál Prima Cup v Karlových Varech

Další díl závodu horských kol „došlapal“ do svého cíle. V sobotu se historickým centrem města prohnali účastníci závodu ČEZ Karlovy Vary, který je součástí cyklistického seriálu Prima CUP. Ten je určen široké veřejnosti, koná se na území České republiky a do Karlových Varů se vrátil už po třetí. Pro bikery byla připravená trať o délce 20, 45 a 75 kilometrů, přičemž nejdelší trať byla vypsaná jako Škoda Auto Mistrovství ČR v maratonu. Startovalo se opět z Divadelního náměstí a sportovní nadšenci si museli poradit s náročnými výjezdy i sjezdy a překonávali také brod přes řeku Teplá. Kromě rozmanitého terénu projížděli i samotným srdcem lázeňského města a jistě si tak odnesli jedinečný zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. A zážitek si odnesli i nejmenší účastníci, pro ty byla trať připravená také a touha vyhrát byla opravdu velká. Závodu se zúčastnilo přes 500 cyklistů převážně z Česka, někteří však byli také ze Slovenska, Německa nebo Španělska. I při této akci je důležité zajistit dopravní a bezpečnostní opatření, o to se i letos postarali karlovarští strážníci, kteří se v ulicích města pohybovali na skútru, kolech nebo segwayích.

Další prestižní závod se v lázeňském městě koná na začátku září, kdy se na startu už po čtvrté sejdou účastníci světového poháru City Triathlon.