1

„Čtvrťáci u městskáčů“

Tento týden na půdu městské policie zavítali čtyři žáci čtvrtého ročníku Střední školy veřejnoprávní Karlovy Vary – TRIVIS a to v rámci praktické výuky. Pečlivě vymyšlený program byl pro studenty naplánovaný od pondělí až do dnešního dne.

Pondělí bylo po celý den zaměřené na oddělení prevence, kde se strážníci věnují především přednáškám pro děti z mateřských, základních i středních škol a mají na starosti různé preventivní programy i akce.

V úterý se s naším instruktorem profesní přípravy vydali na střelnici, kde prověřili svou přesnost střelby na terče a nechyběla ani sebeobrana, či obrana proti střelné zbrani.

Středa byla opravdu „nadupaná“ informacemi. Ráno žáci navštívili psí útulek, zajisté už ví, jak to chodí při odchytech zvířat, organizace a řízení městské policie jim také není cizí, stejně jako projekt Asistent prevence kriminality. Naprosto vyčerpávající, ale důležitá byla přenáška na téma první pomoci a využití techniky ve službě.

Čtvrtek byl zaměřený na přestupky a informační systém, se kterým strážníci pracují, také se seznámili s tím, jak vypadá každodenní instruktáž, dále se podívali do Centra zdraví a bezpečí a zkoukli jak probíhá měření rychlosti.

Dnes jsme studenty neošidili o nácvik fyzických testů, také se dozvěděli, jak to chodí na Operačním a informačním středisku i čím vším se zabývá oddělení PCO. Na závěr nasáli informace o Integrovaném záchranném systému a krizovém řízení.

Byl to týden plný informací, poznatků a praktických ukázek a my věříme, že jsme na „čtvrťáky“ přenesli příjemnou vibe, za tag samozřejmě děkujeme TRIVISU, no a snad nás nebude nikdo trolit.