foto

Češi holdují alkoholu

Alkohol je u nás levný a tedy dostupný. Skutečnost, že Češi patří v Evropě ke špici ve spotřebě alkoholu asi nikoho nepřekvapí a už vůbec ne karlovarské strážníky. Ti se totiž s opilci ve službě setkávají pravidelně. Pondělní noční služba toho byla opět důkazem, neboť kumulace opilců na kilometr čtverečný řádně zhoustla.  

Motorizovaná hlídka služby PCO ještě byla na instruktáži, když dostala první úkol. Krátce po 19:00 hodině totiž dorazilo oznámení, že na Buchenwaldské ulici běhá spoře oblečený muž a obtěžuje kolemjdoucí. Strážníci následně zjistili, že jedenačtyřicetiletý muž se opil, neboť byl propuštěn z práce a rovněž jej vyhodili z ubytovny. Strážníci muži zajistili boty a mikinu a posléze jej transportovali do protialkoholní záchytné stanice. Uvidíme, zda strážníkům přibude další pravidelný klient, neboť scénář tomu přesně napovídá.

V tom samém čase druhá hlídka řešila problémy na Vítězné ulici, kde "rozpouštěla" trio veselých (rozuměj opilých) bezdomovců. Ti si však dali říct. Horší to už to bylo na Nákladní ulici, kde strážníci řešili oznámení z Armády spásy, která odmítla přijmout opilého muže, neboť to odporuje provoznímu řádu. Dotyčný si tak ustlal přímo u dveří. Strážníci tak během jediné hodiny potřetí řešili opilce a podruhé vyráželi na záchytku. Opravdu povedený úvod služby. 

Netrvalo dlouho a ve 21:00 hodin dorazilo další oznámení na operační středisko MP. Opilec si tentokrát ustlal poblíž výtahu u lávky na horním nádraží. Strážníci muže probudili a dohlídli na to, aby mu neujel vlak do Sokolova, kam měl namířeno. Jen to množství alkoholu jej jaksi svedlo z cesty a vlak vyměnil za výtah.

Abychom neláteřili pouze na Čechy, dnešní článek má i mezinárodní příchuť. V půl jedenácté večer se na městskou policii obrátil recepční z jednoho karlovarského hotelu s žádostí o pomoc s opilým turistou, který se bez peněz domáhá ubytování. Strážníci na místě posléze zjistili, že turista z Ruska měl sice odletět zpět domů, ale pro opilost jej nevzali na palubu letadla a tak se vrátil z karlovarského letiště zpět do Varů a pokusil se ubytovat. Hlídka doporučila recepčnímu kontaktovat ambasádu, která se následně o svého občana postarala. Do vyřešení hlídka dohlédla na situaci a po té se konečně mohla věnovat "normální" práci.

Poslední dva případy se odehrály nad ránem, kdy strážníci opakovaně ve 4:00 a 5:20 hodin zasahovali ve Školní ulici, kde "rozpouštěli" skupinku hlučných bezdomovců posilněných alkoholem.