Brooklyn, Ferda mravenec a tak dále...

13.03.2017

Pestrá služba

První víkendová služba tradičně strážníky ze služby PCO zavedla do S.Role k diskotéce Brooklyn. Neuplynula ještě ani první sobotní hodina a hlídka byla vyslána k oné diskotéce z důvodu údajného napadení. Jedenapadesátiletá žena si stěžovala na ochranku, která ji proti její vůli vyvedla. Strážníci zjistili, že vzhledem k stavu dotyčné ji byla odmítnuta další objednávka alkoholu, což nelibě nesla a dávala to hlasitě najevo.

Jestliže první případ byl lichý, ten druhý nikoliv. Stejná hlídka si při následné kontrole zaměřené na veřejný pořádek všimla v půl třetí vozidla, které stylem jízdy dávalo tušit nějakou nepravost. Řidič při kontrole nebyl schopen doložit žádné doklady. Dvaadvacetiletý mladík z Karlových Varů navíc usedl za volant pod vlivem alkoholu, čímž neohrožoval jen sebe, ale také svoji sedmnáctiletou spolujezdkyni a případně i další účastníky silničního provozu.

To že si občas strážníci připadají jako Sekorův Ferda mravenec potvrdilo oznámení ze stejného dne, kdy krátce před 6 hodinou ranní oznamovatel uvedl, že jim v domě teče voda. Strážníci na místě zjistili prasklou stoupačku, načež uzavřeli hlavní přívod vody. Následně zjistili kontakt pro případ havárie a ten kontaktovali. Technikovi poté místo závady předali. Inu Ferda mravenec, práce všeho druhu

Bohužel oznámení v dopoledních hodinách již tak dobrý závěr nemělo. Na MP se obrátila paní z Třemošné, že se nemůže dovolat své matce a má oni obavu. Strážníci se tedy pokusili devětaosmdesátiletou paní kontaktovat, ovšem neúspěšně. Následně přivolaná hlídka Policie ČR nechala otevřít byt, aby se zjistilo, že paní je po smrti.   

Strážníci řeší opilce často, až příliš často. Ovšem řešit opilce v jednu hodinu odpoledne na recepci karlovarského penzionu, se tak často zase nestává. Hlídka od recepčního zjistila, že opilý muž je jejich hostem a tak místo na PAZS, putoval rovnou na pokoj. Služba se vším všudy....

... a nedělní perlička

Není to dlouho, co jsme informovali o vandalech. Jeden z nich rozmlátil zednickým kladivem zastávky MHD.  Z neděle na pondělí strážníci při půlnoční kontrole v centru města uslyšeli ránu. Následně ve Dvořákových sadech zahlédli muže, který ukopal odpadkový koš a ten hodil do řeky. To mu nestačilo a pustil se do telefonní budky. To už mu však byli strážníci v zádech a od dalšího konání jej odradili. Jaké překvapení, když v dotyčném poznali milovníka zednického kladiva. Osmnáctiletý mladík z Chodova bude své jednání vysvětlovat před správním orgánem, kam případ strážníci postoupili. Zároveň se nabízí otázka, jestli další poničené zastávky ve Dvorech neponesou rovněž jeho rukopis. Doufejme, že agresivita promítnutá do ničení cizího majetku se nestane standardem pro řešení frustrace.