Belgický mašér opět namol

21.03.2017

Opilci končící na protialkoholní záchytné stanici, která již mnoho let neplní svůj význam. Díky absenci následné léčby totiž opilce sice zachytí, ale to je tak vše. Skvělý bezplatný servis strážníků a zdravotníků využívají mnozí opakovaně, recidiva roste, náklady se zvyšují.

Specifickým "klientem" strážníků je belgický bezdomovec, který je Karlovarákům znám díky svému psímu spřežení. Občas se prohání po městě a když se zapomene s krabicovým vínem, odstaví své spřežení přímo v komunikaci, jako v lednu kdy odpoledne zablokoval frekventovanou Moskevskou ulici. Včera pro změnu zaparkoval před obchodním domem a po vypití svého oblíbeného moku začal pokřikovat po nákupu chtivých lidech. Zklidnění nepřinesla ani přítomnost přivolaných strážníků a tak nakonec v poutech cestoval  na záchytku. Netřeba zmiňovat, že strážníci museli být obezřetní, neboť psi svého pána chrání. Naštěstí se mezi uniformovanými strážci pořádku najdou tací, kteří mají s odchyty zvířat a zvlášť psů letité zkušenosti. Psi skončili v útulku a mašérský povoz byl uskladněn u technických služeb. Práce na 2,5 hodiny.

Dlužno dodat, že Belgičan se opakovaně prokazuje propadlým cestovním dokladem, takže strážníci již využili i součinnosti s cizineckou policií, která dotyčného pokutovala. Až se nastřádá dost pokut, možná se dočkáme i vyhoštění věčně opilého mašéra.