Alkohol v hlavní roli, už zase

městská policie
28.01.2019

Řidič pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky není bohužel nic mimořádného. V loňském roce se strážníkům podařilo zadržet 21 takových osob a začátek letošního roku nasvědčuje tomu, že na lepší časy příliš nesvítá. V sobotu 26. ledna po 20:00 hodině obdržela městská policie informaci o řidiči, který má údajně jezdit po požití alkoholu. Při první kontrole strážníci sice nalezli auto, ale to bylo odstavené a bez řidiče. O hodinu později však situace byla jiná. Vozidlo v pohybu a za volantem pětatřicetiletý řidič s úředním pobytem na karlovarském magistrátu a dechová zkouška prokazující hodnotu převyšující 2 promile. Řidič navíc nepředložil ani řidičské oprávnění. Případ byl předán pro podezření ze spáchání trestného činu Policii ČR.

V tu samou dobu řešila druhá hlídka stížnost z Armády spásy, kam se dobýval jejich pravidelný klient. Jeho aktuální stav však vylučoval pobyt. Při orientační dechové zkoušce naskočila na displeji hodnota převyšující 4 promile. Není divu, že dvaačtyřicetiletý muž z Nejdku měl problém s koordinací a více ležel nežli stál. Muže si převzala záchranná zdravotnická služba a po vyšetření v nemocnici putoval do sokolova na záchytku. Dopravu zajistili strážníci a ještě dvě a půl hodiny po první kontrole muž nadýchal téměř 3,5 promile.

V neděli v půl druhé strážníci při kontrole v centru města zaznamenali hádku mezi třemi muži, která přerostla v napadení. Dvacetiletý útočník z Karlových Varů nekrotil svoji agresi ani po zásahu hlídky, která si vyžádala na místo posilu. Muž vyhrožoval, jak strážníkům, tak policistům, plival po nich a oháněl se svým otcem. Případ si převzala Policie ČR.    

Nedělní zápas našim hokejistům proti Plzni nevyšel a nic na tom nezměnil ani fakt, že soupeři byli o jednoho fanouška oslabeni. Sedmnáctiletý Plzeňan totiž dorazil na zápas v silně podroušeném stavu a dělal nepořádek. Není proto divu, že skončil v rukách policistů. Po ošetření v nemocnici si jej na žádost policie vyzvedli strážníci a zajistili přepravu do Sokolova na záchytku.