1

10. ročník Mattoni ½ Maraton Karlovy Vary je za námi

Mezi jednu z nezajímavějších akcí města Karlovy Vary zcela určitě patří běžecký závod Mattoni 1/2 Maraton. Pod hlavičkou RUN CZECH se v sobotu konal už po desáté. Svojí atmosférou je tento závod jedinečný, trasa totiž vede nejen samotným centrem, ale také ulicemi lázeňské části plné historických budov, přírodních pramenů a kolonád. Na start se letos postavilo 3800 běžců z řad profesionálů, i těch, co běhají jen tak pro radost. Součástí programu byla také trať určená rodinám s dětmi, takže i ti nejmenší dorůstající sportovci mohli po boku svých rodičů vyběhnout za zážitkem, nebo zabojovat o nejlepší umístění. Akce takového rozsahu je také náročná na přípravu i organizaci a týká se to i karlovarských strážníků. Kromě běžného výkonu služby byl jejich početní stav navýšen o více jak dvacet lidí. Rádi bychom ještě zmínili, že se závodu zúčastnil náš kolega, který se na tento fyzicky obtížný závod připravoval téměř rok a doběhl do cíle v čase 1 hodina 50 minut.